MUSKA

Muska, içerisinde Ayet-i Kerimelerin, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) mûbarek dualarının bulunduğu özellikle Cebrail (A.S.) tarafından hastalıkbüyünazarcinler den kurtulma gibi konular hakkında öğretilen ve dönemin şartlarına göre üzerine yazı yazılabilecek (deri, kumaş, kağıt vb.) şeylere Kur’an-ı Kerim Ayetlerinin ve Hadislerin yazıldığı, üzerinde taşıyana huzur, güven, korunma ve psikolojik rahatlama telkin etme amaçlı uygulamalara yer verilen genel isimdir.

Kur’an-ı kerimde, mevcut bulunan âyetlerden yararlanılarak, insanların manevi rahatsızlıklardan kurtulup şifa bulması niyetiyle bazen rulo şeklinde katlanıp, bazen de deriye, bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele ya da bir yere asarak kullanılır.

İlk muskaya örnek olarak Cebrail (A.S.) aracılığıyla Hz. Muhammet’e (S.A.V.) önerilen Cevşen’i göstermek mümkündür. Burada kişiyi koruma amacı ele alınmış olup, takan kimsenin düşmanlarına karşı galip geleceği belirtilmiştir.

MedyumlarMUSKA NASIL YAPILIR

Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ve hadislerden yararlanılarak;

-Hastalıkların şifa bulması

-Büyü bozma

-Nazardan korunma

-Cinlerden Korunma

-İnsanlardan korunma konularında muskalar düzenlenir.

Üzülerek belirtmekte fayda vardır ki, bugün elektronik muskaların (!) bile alıcı bulduğu bir dönemde yaşıyoruz. İnsanlarımız öylesine uzaklaştırılmışlar ki çare ve derman için ne duyuyorlarsa ona tutunuyorlar, yıllardır insanlarımıza kadın-erkek olsun, çocuk olsun şifa vermesi niyetiyle adını “MUSKA” koyup sevdiklerine, annelere, eşlere, babalara, çocuklara büyü taşıttıran ve bugün bu işlerden anladığını iddia ederek konuyu bir sektör haline getiren uzmanlar(!) henüz muska’nın tarifini bile yapmaktan acizlerdir.

Muska nedir, ne amaçla kullanılır? Vefk nedir, ne amaçla kullanılır? Büyü nedir, ne amaçla yapılır? Bu sorulara cevap verecek bilgilerden tamamen yoksundurlar. Allah esirgesin, kendisinin de farkında olmadığı şekilde kendisini ve taşıyanı şirk’e (Allaha eş koşma) sebep verip hem kendini hem de dünyasını karartmaktadır.

Bir muska nasıl ters döner, inanılır gibi değildir … Aslına uygun yazmazsan geçersizdir, kağıt parçası taşırsın. Geriye dönme yoktur. Eğer gerçekten muska ise …

Bu bir muska değilde Vefk ise yine böyle bir durum söz konusu değildir, etkisiz kalır, arzunuz yerine gelmez …

Ama bu bir büyü ise, işte o zaman durum başka…

Yazılanın adını iyi koymak lazım. Bunu taşıyanında ne olduğunu bilmesi lazım. Büyünün adını Muska’ya, Muska’yı Vefk’e karıştırıp çorba yapılırsa insanlar bu işlerden zarar görür.

Muska; Allah ve Peygamber kelamıdır. Manevi bir zırhtır, insanlara hiç bir zararı yoktur.

Vefk; Dünya hayatı içerisinde insanların olumlu talepleri için düzenlenen ve Müslüman olan Ruhani varlıklardan yardım alınarak hazırlanır. Zararsızdır.

Büyü; Yine dünya hayatı için yapılan ancak, tamamen kötü düşüncelerin yer aldığı ve şeytandan destek alınarak yapılan uygulamalardır. Haramdır.

Medyumlar

– Sevgilim bana bağlansın, benden başkasını görmesin !
– Sevgilim uzakta, acaba beni aldatıyor mu ?
– Eşimin ilgi duyduğu bir kadın var !
– Eşiniz kadına mı düşkün, baştan mı çıkarıldı ?
– Eşiniz sizin kötü bir eş olduğunuzu mu düşünüyor !
– Size ve ailenize yeteri kadar zaman ayırmıyor mu ?
– İşini bahane gösterip sabahlara kadar eve uğramıyor mu ?
– Dışarıda güler yüzlü olan eşiniz kapıdan girince yüzü gülmüyor mu ?
– Evinizi ihmal etmiyor ama aklı başka yerde, ne sizi ne de çocukları görmüyor mu ?
– Güzel bir evliliğimiz vardı. Bunu neden yaptı, ben ne yapmalıyım ? diyorsanız

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin… DOĞRU ADRESTESİNİZ

Sitemizde yapılan tüm çalışmalar hakkında yorumlarınızı düşüncelerinizi paylaşabilir medyumlar hakkında tavsiye ve şikayetlerinizi çekinmeden yazabilirsiniz.

Medyumlar

Kişiye özel uygulamalardan faydalanmak ve çözüm önerileri için lütfen uzmanımızla iletişime geçiniz…

7/24 İletişime geçebilir profesyonel olarak destek alabilirsiniz

Aramaktan Çekinmeyin Arayın, size özel çözümler üretelim

Medyumlar

Medyumlar

Call Now Button