RUKYE İLE TEDAVİ

Halk arasında dua ile tedavi olma şeklinde bilinen rukye ile tedavi, bir işin olması için olağanüstü güce başvurmak anlamına gelir. Gerçekte birçok psikolojik rahatsızlıklarda etkilidir (can sıkıntısı, bunalım, baş ağrısı, yalnızlık ve hüzün hali v.b.).Hatta abartı sayılmazsa sara, cinnet, ağrı ve acılar, fiziki rahatsızlıklarda etkili olduğu söylenebilir. Cin ve Şeytan’ın neden olduğu rahatsızlıkların tedavisi rukye ile yapılır.

Osmanlıcada rukye kullanımı “Afsun” ve “Efsun” şeklinde ifade edilmiştir. Afsun, büyü ve sihir anlamında kullanılmıştır. Efsun ise rukye anlamında kabul edilmiştir.

MedyumlarRUKYE NASIL YAPILIR

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) bir çok hadisinde rukye ile tedavi hakkında bilgiler vardır. Bazılarında rukye yasaklanırken bazılarına izin verilmiş hatta yapılması ısrarla tavsiye edilmiştir.

Temel olarak şirk ve küfre girenler yasaklanmış diğerleri serbest bırakılmıştır. Peygamberimiz (S.A.V.) akrep, yılan, zehirli hayvan sokmalarına, nazara, meyve kurduna, cinlere, ateşli hastalıklara rukye yapılmasına izin vermiştir. Ayrıca büyü yoluyla idrar yolu bağlamanın Rukye ile tedavisine izin verilmiştir.

Rukye, doğrudan okunarak yapılabileceği gibi ağrıyan yere sağ elin konulması ile de yapılabilir. En uygun olanı kişinin kendi elini ağrıyan yere koyarak okumasıdır. Hz. Peygamber (S.A.V.) vücudunda ağrı olan bir kişiye:

“Elini ağrıyan yerin üzerine koy ve 3 kere:”Bismillah” dedikten sonra 7 kere “Eûzu biizzetillahi ve kudretihi min şerri mâ ecidu ve uhâziru” (Bedenimde çekmekte olduğum şu hastalığın şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınıyorum) demesini tavsiye etmiş ve kişi şifa bulmuştur.

Rukye için yapılan dua ve zikirlerde belirli bir rakam tutturma, isim ve sıfatları tekrarlamak gerekir. Elbette bu son derece önemlidir ve bir mantığı vardır. Her dua veya ayetin belirli sayılarla okunması şifa veriyor. Peygamberimiz Hz.Aişe validemize yatağa girdiği zaman 1 Fatiha, 3 İhlâs, 3 Felâk ve 3 Nâs okuyup, avucuna üflemeyi ve tüm vücuduna sürüp uyumayı böylelikle o gece cin ve şeytanın şerrinden korunacağını söylemiştir.

Bazılarına göre, bu rakamlar bir anlam çağrıştırmayabilir, ancak hepsi manevi bir terkibin gereği olarak bilinçli bir şekilde tespit edilmiştir. 1 Hidrojenle 1 Oksijeni reaksiyona sokarsanız su elde edemezsiniz. Bilemiyoruz elbette ama belirli miktarda yapılan ibadet ve zikirler öbür alemde nasıl bir şekle dönüşüyor, soyutluktan çıkıp somutlaşıyor.

Sonuç olarak; belirli sayılarda tespit edilen rakamların sadece Havâss İlmin de değil, hayatın her yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Medyumlar

– Sevgilim bana bağlansın, benden başkasını görmesin !
– Sevgilim uzakta, acaba beni aldatıyor mu ?
– Eşimin ilgi duyduğu bir kadın var !
– Eşiniz kadına mı düşkün, baştan mı çıkarıldı ?
– Eşiniz sizin kötü bir eş olduğunuzu mu düşünüyor !
– Size ve ailenize yeteri kadar zaman ayırmıyor mu ?
– İşini bahane gösterip sabahlara kadar eve uğramıyor mu ?
– Dışarıda güler yüzlü olan eşiniz kapıdan girince yüzü gülmüyor mu ?
– Evinizi ihmal etmiyor ama aklı başka yerde, ne sizi ne de çocukları görmüyor mu ?
– Güzel bir evliliğimiz vardı. Bunu neden yaptı, ben ne yapmalıyım ? diyorsanız

Kendinize olan güveninizi kaybetmeyin… DOĞRU ADRESTESİNİZ

Sitemizde yapılan tüm çalışmalar hakkında yorumlarınızı düşüncelerinizi paylaşabilir medyumlar hakkında tavsiye ve şikayetlerinizi çekinmeden yazabilirsiniz.

Medyumlar

Kişiye özel uygulamalardan faydalanmak ve çözüm önerileri için lütfen uzmanımızla iletişime geçiniz…

7/24 İletişime geçebilir profesyonel olarak destek alabilirsiniz

Aramaktan Çekinmeyin Arayın, size özel çözümler üretelim

Medyumlar

Medyumlar

Call Now Button